Ankara Kiremit Aktarma ve Kaplama | ☎️ 0.534.062 8724

Kiremit Aktarma ve Kaplama Ankara

Kiremit çatı, kil, seramik, beton veya arduvaz karolardan yapılmış bir çatıdır. Her bir kiremit, çatı güvertesine çivi ile sabitlenmiştir. Asfalt kiremit gibi , bir kiremit çatı, çatının altından veya çoğundan başlayarak, bir sıra kiremit sabitlenerek, ardından bir sonraki veya ikinci kiremit sırasını birincinin üzerine bindirerek tamamlanır. Kiremitli çatılar güzel ve dayanıklıdır. Aynı zamanda pahalı ve ağırdırlar, ancak bu muhtemelen 100 yıl sürebilen bir çatı kaplama malzemesinden beklenebilir

Kiremit çatı aktarma, sıcak hava veya tuzlu havaya maruz kalan çatılar için mükemmel bir seçimdir .  Ayrıca, seyrek yağmurların kısa sürede büyük miktarlarda su döktüğü iklimler için de ideal olabilirler, çünkü birçok stil yağmur yağmurlarından yağmuru atmakta mükemmeldir.

Kiremit çatı yapımında, öncelikle zeminin ahşap kaplama ile sağlamlaştırılması gerekmektedir.
Kiremitlerin kaymaması için gereken eğim verilerek çatının iskeleti tamamlanmaktadır. Bunun yanı sıra hafif eğimli çatılarda kiremitler olukları bir diğerinin üstüne gelecek şekilde dizilirler. Genellikle dizim işine köşelerden ve tabandan başlanmaktadır. Yanlış dizilen bir kiremit, domino etkisiyle diğer kiremitlerin de yanlış dizilmesine neden olacağından, uygulamada dikkatli olunması gerekmektedir.
Kiremit çatı yapımı işinde taşıma ve uygulama hassas bir şekilde yapılmalıdır. Bu yüzden herhangi bir çatı ustasıyla değil; alanında uzman kiremit çatı ustası ile çalışıyor olmak oldukça önemlidir.

Avantajları

Kiremit çatı malzemesi bazı yönleri ile diğer çatılardan ayrılmaktadır. Bu avantajları sıralamak gerekirse:
  •     Binanın estetik görünmesini sağlayan bir malzemedir.
  •     Pişirme yöntemi ile hazırlandığından ısı dayanıklılığı ve ısı tutmayı yüksektir.
  •     üzerine bir ağırlık konulmadıkça ya da üzerinde oynama yapılmadıkça oldukça uzun ömürlüdür.
  •     Ufak kalıplar halinde üretildiğinden bakımı ve tamiri kolay ve masrafsızdır.
Bu çatıların, diğer çatı ürünlerine göre daha birçok avantajı mevcuttur.
 
 
Her ne kadar ısıyı hapseden ve su geçirmeyen bir yapıya sahip olsa da çatı kiremit altı su yalıtımı çok önemlidir. çatının altının çeşitli yalıtım malzemeleri ile kaplanması binanın daha kolay ısınması için de gerekli ve önemli bir unsudur.
 
Kiremit altları genellikle PVC membran ya da düz membran gibi çatı örtü malzemeleri ile kaplanmaktadır.  Ayrıca daha farklı malzemeler ile çatıların su geçirmezlikleri de arttırılmaktadır. Kiremit altı örtüsü fiyatları kullanılan malzemeye göre değişmektedir.

 

Kiremit çatı, kil, seramik, beton veya arduvaz karolardan yapılmış bir çatıdır. 

0.534.062 8724
Paylaşın:
Hemen Arayın Canlı Yardım