Yalıtımlı Çatı | ☎️ 0.534.062 8724

Yalıtımlı Çatı Enerji Verimliliği ve Düşük Fatura Demek

çatı yalıtımı, binaların enerji verimliliğini artırarak çevreye ve ekonomiye önemli katkı sağlıyor. Soğuk kış günlerinde, fatura rakamlarından tasarruf yapmak hepimizin ortak hedefi. Ancak enerji tasarrufu her zaman az yakmak ile olmuyor. En az bunun kadar etkili bir yol daha var, yalıtım.
 
çatı yalıtımı, binanın ısı yalıtımını artırarak enerji verimliliğini önemli ölçüde etkilior. çatı, bir binanın ısı kaybının %25-30'undan sorumlu. çatı yalıtımı, bu ısı kaybını azaltarak ısınma ve soğutma maliyetlerini düşürüyor.
 
Amerika Birleşik Devletleri Enerji Enstitüsü (U.S. Department of Energy) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, çatı yalıtımı, bir evin enerji verimliliğini %20'ye kadar artırabilir. Bu, evin ısınma ve soğutma maliyetlerinde %20'ye varan tasarruf sağlar.
 
Türkiye'de yapılan bir araştırmaya göre, yalıtımlı bir binanın yalıtılmamış bir binaya göre %25 daha az enerji tükettiği tespit edilmiş. Bu da yalıtımlı bir binanın ısınma ve soğutma maliyetlerinde %25'e varan tasarruf sağladığı anlamına geliyor.
Çatı yalıtımı, binaların enerji verimliliğini artırarak çevreye ve ekonomiye önemli katkı sağlıyor 0.534.062 8724
Paylaşın:
Hemen Arayın Canlı Yardım