10979046112 Konutkent Çatı Oluk Yapımı ve Onarımı | ☎️ 0.534.062 8724

Çatı Oluk Yapımı ve Onarımı Konutkent

Oluk: çatının eteklerine yani bittiği yere eklenen çatı deresinin çatıdan süzülerek akan yağmur veya kar sularının toplanarak toplu halde akarak kontrollü şekilde yere veya kanalizasyona akıtıldığı çatı ile yer arasında dikey şekilde binaların veya evlerin duvarlarına monte edilen borular yani su giderleridir. çatı Oluk Tamiri İşte bu iki kavram yani çatı ile oluk bir araya gelince çatı oluğu kavramı oluşur.

çatı oluk tamiri dediğimizde de ne kast edildiğini böylelikle daha kolay anlayabiliriz. Bozulan, kırılan veya tıkanan olukların yenisiyle değiştirilmesi, yama yapılabiliyorsa çeşitli malzemelerle oluğun ham maddesine uygun olacak şekilde yamalama yaparak onarma veya kullanılamayacak kadar arızalı durumdaysa değiştirilme işlemlerinin hepsine birden çatı oluk tamiri diyebiliriz.

1 Asma Oluk

Asma derelerde PVC sistem kullanılması durumunda ek manşon, köşe, körtapa, iniş gibi yardımcı ürünler birbirine geçme ve yapıştırılma suretiyle montajı yapılır. çinko, bakır ve galvanizli saç dereler de ise ek parçalar bitim noktaları ve iniş sistemeri kaynatılarak montaj edilir.

2 Gizli Oluk

Bakır, çinko ve galvanizli levha derenin ebatlarına göre şekillendirilerek dere yatağı içerisinde montajı yapılır. kullanıalacak olan bakır levhalar 0.40mm, 0.50mm, 0.60mm kalınlıklarında olabilir. kullanılan bakırlar ithal ve/veya yerli bakır olabilir. çinko levhalarda 12’lik veya 14’lük çinkolar kullanılarak dere hazırlanır. Gizli derelerde 2mm den 5mm’ye kadar kalınlıktaki galvanizli saclar kullanılır
 
Mevcut oluklarınız eksiz mono blok oluk ile değiştiriyoruz. 
 

çatıdan süzülerek akan yağmur veya kar sularının toplayan sistem

0.534.062 8724
Paylaşın:
Hemen Arayın Canlı Yardım
10979046112