10979046112 Çayyolu Çatı İzolasyonu | ☎️ 0.534.062 8724

Çatı İzolasyonu Yalıtımı Çayyolu

Binalardaki enerji kaçağının %25 gibi önemli bir kısmının tavandan olduğunu düşünürsek konunun önemini daha iyi anlayabiliriz. Apartman, müstakil konut, villa, işyeri v.b yerlerde çatı arası ısı yalıtımı çatının şekline göre farklılık gösterebilir.

çatı yalıtımı, çatı izolasyon olarak bilinen çatı koruma işlemidir. çatı izolasyonunda ses, ısı ve nem yalıtımları en çok tercih edilen çatı izolasyonudur.

çatı Yalıtımı Nasıl Olmalı

En basit ve en ucuz çatı yalıtımı, klasik soğuk çatı katı seçeneğidir. Yalıtım, ahşap kirişlerin üzerine ve arasına, evinizin üst katının tavanının üstüne yerleştirilir. Buna genellikle sadece çatı yalıtımı denir . Evinizin yaşam alanından kaçan ısıyı durduracak, ancak çatı alanını yalıtımsız bırakacaktır. Bu, kışın soğuk kalacağı ve yazın ısınacağı anlamına gelir. çatı da yalıtım genellikle iki çeşit olarak yapılır.

çatı arasının yaşam mekanı olarak kullanıldığı durumlarda ısı yalıtımı çatı ister ahşap ister çelik konstrüksiyon olsun ısı yalıtımı mertek arasına yapılarak çözülmelidir. Mertek aralarındaki boşluklar uygun ısı yalıtım ürünü ile doldurularak sabitlenmeli ve alttan alçıpan, osb, sunta, plastik lambiri, ahşap lambiri gibi v.b tavan malzemeleri ile kaplanmalıdır. önerilen ürünler: aluminyum folyolu camyünü veya yoğunluğu yüksek taşyünü levhadır.

Binalardaki enerji kaçağının %25 gibi önemli bir kısmının tavandan olur

0.534.062 8724
Paylaşın:
Hemen Arayın Canlı Yardım
10979046112