Ayrancı Teras Yapımı ve Tamiri | ☎️ 0.534.062 8724

Teras Kapama ve Onarımı Ayrancı

Teras sistemleri birbirinden farklı ürünlerden özel olarak dizayn edilen ve sıklıkla ahşap modellerin tercih edilmesi nedeniyle birçok modelimizi sitemizde sizlere sunmuş bulunuyoruz. Emir çatı Yapı Onarım en iyi teras kapatma firmaları arasında yer alması yanı sıra uzun süreli kullanabileceğiniz ürünlerini sunar.

Konutlarda bulunan teras bölümleri dubleks katlarda çok önemli olmaktadır. çatı teras yapımı, bu anlamda son derece önemli bir iş olmaktadır. Evlerde çatı katı veya dubleks olarak isimlendirilen çatı teras alanları; evin çok fazla kullanılan bölümü olmaktadır. Bu nokta da açık teras üstünün kapanma işlemi ve yaz mevsimi veya kış mevsimi fark etmeksizin rahat bir şekilde oturmamız açısından son derece önemli bir iştir. Bu tarz yapılan çalışmalar firmamız için son derece önemli ve profesyonel olarak yapılan işler arasında yer almaktadır.

çatı Teras Yapımı İşlemleri

Gündelik yaşamamızda en çok kullanılan teras katlar için müşterilerimiz tarafından sürekli balkon üstü kapatma işlemi teklifi almaktayız. Aldığımız teklifler sonrasında firmamız balkon üzerinin kapanması konusunda müşterilerimize internet üzerinden çalışmalar sunulmaktadır. Bu tekliflerde çatı teras yapımı modelleri hakkında gerekli bilgiler de verilmektedir. Yani uygulama öncesinde mutlaka bir planlama yapılmaktadır. Yapılan bu planlama sonrasında da müşterinin istediği doğrultuda işlemler yapılmaktadır.

Teras için ruhsat gerekir mi?

çatı ve terasın kapatılması aslında yasak değildir. Ancak yasak olmamasına rağmen kat maliklerinin şikayette bulunmaları durumunda çatı olarak kabul edildiğinden yapı ruhsatı izni alınması gerekmektedir.
 

Teras ne ile kapatılır?

Teras kapatma ; üstü açık terasların ve mekanların, çelik konstüriksüyon gövde veya ahşap gövde direkler kullanılarak iskelet yapı oluşumundan sonra Cam, Şingıl mebran veya Pergola Tente malzemeler ile kapatma uygulamasıdır.
 

Teras kapatma cezası ne kadar?

Teras üstü kapatma uygulaması ile ilgili gerekli izinler alındığında ve belediyeden alınan proje doğrultusunda yapılan uygulamaların hiç bir cezası bulunmamaktadır.
 

çatıyı kaldırıp teras yapmak yasal mı?

Buna engel olabilir miyiz?" sorusunu yöneltti. Feride Hilal İmal soruya şu yanıtı verdi: çatı kat mülkiyeti kanunu gereği ortak alan olarak kabul edilir ve tüm kat maliklerinin açık bir şekilde rızası olmadıkça tek bir kat malikine özgülenemez ve bu bölgeye teras vb. yapılar inşa edilemez.
 

Teras kapatmak için belediyeden izin almak gerekir mi?

Yapı teraslarında kapama işlemi için yasal yükümlülüklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Teras kapatma izni nasıl alınır sorusu sıkça bizlere sorulmaktadır. öncelikle bu iznin Belediyelerden alındığını belirtmek isteriz. Belediye sorumluluk alanına girmeyen yerlerde ise valiliklere başvurmak gerekmektedir.

 

Batıkent semtlerinde her tür temizlik hizmeti verilmektedir

0.534.062 8724
Paylaşın:
Hemen Arayın Canlı Yardım